Piorunochrony Podlaskie - ochrona domu i firmy

Profesjonalny montaż piorunochronów chroni nie tylko przed pożarami. W domach, obiektach przemysłowych, siedzibach firm i lokalach usługowych narażone na uszkodzenie są instalacja elektryczna, cenny sprzęt RTV i AGD, maszyny oraz aparatura. Warto więc wybrać sprawdzone piorunochrony – podlaskie to województwo, w którym prowadzimy naszą działalność, dostarczając nowoczesne i sprawdzone rozwiązania w tym zakresie.

Dlaczego warto zainstalować piorunochron?

Uderzenie pioruna w budynek może wywołać pożar – o wiele większym zagrożeniem jest jednak uszkodzenie rozdzielnicy elektrycznej. Nawet drobne przepięcia niszczą delikatny sprzęt, w tym laptopy i telefony komórkowe. Potężne wyładowania elektryczne prowadzą do większych uszkodzeń instalacji, a także samej konstrukcji budynku. Często uderzenia piorunowe powodują rozerwanie murów (w tym ścian nośnych) oraz oderwanie okładzin ściennych i dachowych. Nie we wszystkich domach jednorodzinnych piorunochrony są wymagane prawnie – wszędzie jednak gwarantują ochronę majątku. Instalacja jest przy tym tania i nieskomplikowana, nie szpeci też elewacji. Konieczne elementy to jedynie:

  • zwody – układane na dachu lub kominie,
  • przewody odprowadzające – montowane z dala od okien,
  • uziom naturalny (fundamentowy) lub sztuczny (ułożony w ziemi poniżej głębokości przemarzania).

Piorunochrony Podlaskie – czy są bezpieczne?

W przypadku wielu budynków instalacja piorunochronów to także obowiązek prawny (szczegóły określa Polska norma dotycząca ochrony odgromowej obiektów budowlanych PN-EN 62305). Piorunochron zamontować trzeba m.in. na wysokich budynkach (powyżej 15 metrów) oraz na budynkach o dużej i średniej powierzchni, które stoją w zabudowie rozproszonej (powyżej 500 m²), a także w domach jednorodzinnych stojących na wzniesieniach. Województwo podlaskie słynie z doskonale zachowanej architektury drewnianej, która jest szczególnie narażona na pożary – warto wiedzieć, że w przypadku domów z drewna i innych materiałów łatwopalnych piorunochron jest obowiązkowy.

Profesjonalne i niedrogie piorunochrony – podlaskie, Białystok i okolice

Tylko profesjonalnie zamontowany piorunochron jest gwarancją ochrony bezpieczeństwa – prawidłowy montaż zapewnia także spełnienie norm prawnych, które dotyczą instalacji odgromowej. Oprócz właściwego montażu, konieczny jest także odpowiedni dobór wielkości i rodzaju piorunochronu, a także całej związanej z nim instalacji odgromowej.

Nasza firma instalująca piorunochrony montuje je tak w domach jednorodzinnych, jak i w dużych budynkach użytkowych – posiadamy przy tym wieloletnie doświadczenie, a usługi wykonujemy szybko i tanio. Zapewniamy również serwis piorunochronów oraz fachowe doradztwo. Warto wybrać naszą firmę także ze względu na rejon działania, w którym montujemy piorunochrony – podlaskie, Białystok i okolice Białegostoku, a także Warszawa i Mazowsze.

Piorunochrony podlaskie – zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów oferty.